Контакти

м. Біла Церква

вул. Гординського, 24

тел.: 39-14-15

тел/факс: 39-11-32

fond_efimenko@ukr.net

"Серпанок" відвідав "Бабині кози"

А ви знали, що де коза ходить, там жито родить?.. От і ми не знали. Тож про все по порядку.

Промайнув непомітно ще один навчально-пізнавальний, розважально-відпочивальний рік клубу «Серпанок» Академії пенсіонерів.

Отже, не порушуючи традицій, настав час для чергової подорожі рідним краєм. Як завжди великим дружнім колективом 23 травня о 8 годині ранку сідаємо в  комфортабельний автобус і рушаємо до зустрічі з новим. Цієї теплої весняної днини наш шлях був спрямований до мальовничого села Галайки Тетіївського району. Чому саме туди, бо там є ферма, де вирощують і розводять кіз. І має ця ферма чудову назву «Бабині кози».

Мабуть,  зайве змальовувати краєвиди за вікном автобуса, ми ж усі знаємо, що кращої природи в світі немає, ніж у нас,  в Україні.

Доїхавши до місця призначення, перший,  хто нас зустрів,  був пес, який весело оббіг групу незнайомих людей і, ніби запрошуючи, побіг до відчинених воріт ферми, де в загорожі бігали кози з козенятами.

Назустріч вийшла напрочуд молода жіночка у віночку з маленькою дитиною на руках. Це була господиня ферми Ганна, яка із щирою посмішкою почала цікаву розповідь-екскурсію своїми  володіннями. Не буду переповідати те, що почули. Скажу лише, що кожен охочий міг подоїти козу і спробувати цілющого молочка, зробити селфі з козою, потримати козеня на руках.

Довідка. Підприємство засноване у 2007 році. Ферма займається племінним розведенням кіз зааненської породи та виробництвом козиного молока. У власній сироварні переробляють  козине молоко на безліч вишуканих сортів сиру. А мильна мануфактура виробляє близько 30 видів мила з козиного молока та масла, аналогів якому немає у світі.

Далі нас чекала не менш цікава розповідь про виготовлення сирів, яку провів Олександр, також неймовірно закоханий у свою справу, як і його дружина, чоловік.

Завершилась екскурсія дегустацією сирів, що виготовляють тут з молока кізоньок, яких ситно годують, з любов’ю доглядають і піклуються, як за малими дітьми.

Вразила нас навколишня природа. Біля водойми, що метрів за сто від ферми, не знайшли жодного папірця чи скельця. Видно, що люди в селі люблять і бережуть все, що подарувала природа.

Непомітно прийшла до завершення подорож, яку подарував Костянтин Єфименко, за що ми йому щиро вдячні і бажаємо процвітання та успіхів .

  

 

 

 

Поділитись з друзями: