16 жовтня відбулося дуже гарне свято в клубі «Чарівна мить». Ансамбль «Спадщина» підготував концерт з нагоди свята Покрови, Дня захисника та захисниць України, Для козацтва, які відзначалися напередодні. Академісти клубу мали змогу послухати українські народні пісні на козацьку тематику. Серед пісень були й журливі, і веселі. Були й прем’єри! Але знову і знову ансамбль «Спадщина» довів, що вони справжні майстри своєї справи! Попри поважний вік багатьох учасників ансамблю, виконали 18 пісенних номерів! Така стійкість і любов до української пісні заслуговує на повагу і шану.
Але перед тим, як ансамбль розпочав свій виступ, бібліотекарка Тетяна Черненко розповіла присутнім про те, що 27 жовтня українці відзначатимуть День української писемності та мови, а напередодні, 25 жовтня, відбудеться Радіодиктант національної єдності, коли всі небайдужі українці будуть разом писати диктант, вшановуючи свою рідну мову, вже 25 рік поспіль. Пані Тетяна розповіла академістам скільки раз за час перебування наших територій в окупації під російською, австро-угорською імперією та Річчю Посполитою нам забороняли писати, складати пісні, вірші, викладати українською мовою. Також коротенько розповіла цікаві факти про нашу мову. Академісти зауважили, що у нас багато пісень починається на вигук «ой». На їхню думку це тому, що український народ зазнав багато лиха і поневірянь.
А затим перейшли до виступів. У світлиці бібліотеки лунали милозвучні українські пісні «Стоїть козак на чорній кручі», «Йшов козак на війноньку», «Тиха вода, тиха вода бережечки ломить», «Чи ти чув миленький», «Ой, на горі, на високій, кучерявий дуб стояв», «Ой, на горі та й женці жнуть», «Козак гуляє», «Ішов козак потайком», «Їхав козак містом», «За широким, за Дніпром», «Наливаймо, браття».
Та не лише ансамблем виконували пісні академісти. Так, дует Катерини Шевченко та Ніни Янової «Чарівниці» виконав пісню «Сотник», тріо Катерини Шевченко, Ніни Янової та Раїси Чорної виконало пісню «Сухая верба», а разом з єдиним козаком в колективі Євгенієм Сергієнком, який красувався в гетьманській шапці та мав шаблю при боці, заспівали пісню «Вийшли козаки». Валентина Потіха презентувала пісню «Ой Богдане, батьку Хмелю».
Художній керівник ансамблю Ніна Яківна Левченко розучила з колегами справжній текст пісні «Їхали козаки», який вона знайшла ще в дореволюційному виданні. І там немає слів про те, що козаки прив’язали Галю до сосни косами. «Вони не були садистами, то Кубанський хор переінакшив слова», - пояснила Ніна Левченко. Що ж дуже охоче віримо, дивлячись які звірства чинять росіяни на окупованих територіях.
Окремо відзначимо виступ Таміли Дейнеги з гуморескою «Свекруха». Ця пані віднедавна в клубі. Вона – переселенка з Запорізької області. Знає майже 100 гуморесок. І хоч їй важко рухатися і стояти, ця жінка все одно приходить в клуб, де відчуває себе своєю поміж українців у таку тяжку для нашого народу днину.
Насамкінець виступу академісти щиро, від усього серця, привітали свою улюблену, шановану Ніну Яківну Левченко з днем народження, який вона відзначила 14 жовтня. Ансамбль виконав на її честь пісню «Многі вам літа».
Дивлячись на те, як виступають наші академісти, як популяризують українську культуру, дуже хочеться, аби кожен громадянин нашої держави усвідомив якого ми роду, що передали у спадок наші предки і що ми мусимо будь-якою ціною захищати!
Низький уклін ансамблю «Спадщина»! Запрошуємо до перегляну їхніх виступів на нашій сторінці.