Контакти

м. Біла Церква

вул. Ярослава Мудрого,

буд. 38/12,

3 поверх, кім. 15

тел.: 097 392 36 06

fond_efimenko@ukr.net

Сучасне місто Біла Церква 

Сучасне місто Біла Церква 

 

З 2001 року Біла Церква входить до списку історичних міст України та є найбільшим культурним осередком Київської області з археологічними та культурними пам’ятками різних часів, назвами вулиць, площ та парків, що присвячені відомим діячам різних епох.

  

    

 

Біла Церква розташована на березі річки Рось (басейн Дніпра). Місто займає вигідне географічне положення: поруч з ним проходить автомагістраль Санкт-Петербург – Київ – Одеса.
Відстань до столиці України – міста Київ становить 84 км, відстань до столиці Російської Федерації – Москви складає 950 км, до столиці Чеської Республіки – Праги складає 1020 км, до столиці Республіки Польща – Варшави складає 800 км. Відстань до аеропорту м. Бориспіль становить 120 км.
Близькість до Києва, зручне транспортне сполучення, розвинута соціально–економічна інфраструктура у комплексі з ландшафтними і природними умовами надають місту значної інвестиційної та туристичної привабливості.

 

Клімат:

          середня швидкість вітру: 5-8 м/с.

          середня температура січня: - 5,9 °С.

          середня температура червня: + 17,8 °С.

          середня літня вологість повітря: 71%.

          середня зимова вологість повітря: 90%.

          річні опади: 562 мм.              

Головним багатством Білої Церкви протягом всієї історії є люди, звичайні його мешканці, які своєю мирною та ратною працею творили і творять його історію, примножуючи досягнення та надбання попередніх років, роблячи його ще красивішим та привабливішим для наступних поколінь мешканців та гостей міста.

У місті проживає понад 205 тис. чол. з них  чоловіків – 46%, жінок – 54%.

Основними рисами, що характеризують трудові ресурси міста є велика частка молоді у віковій структурі населення міста; велика частка кваліфікованих працівників з професійно-технічною та вищою освітою. 

Місто Біла Церква своїм культурним потенціалом та досягненнями в галузі культури протягом багатьох років знаходиться в авангарді Київщини.

Біла Церква пiдтримує партнерськi стосунки з мiстами-побратимами з таких країн, як Польща, Бiлорусiя, Грузiя, Словаччина, Російська Федерація, Литва, Чорногорія, КНР. 

 

Промисловість

Економіка міста представлена потужним промисловим комплексом, який складається із 57 підприємств різних галузей та видів діяльності. Провідними галузями економіки міста є:

          Хімічна промисловість.

          Машинобудування.

          Будівництво.

          Легка промисловість.

          Харчова промисловість.

          Переробна промисловість.

          Виробництво меблів.

 

Найбільшими підприємствами міста є: ЗАТ “Росава” (виробництво автомобільних шин), ТОВ «Інтер- ГТВ», ПАТ “Трібо” (виробництво накладок, колодок гальмівних),ТОВ «Білоцерківський домобудівельний комбінат», КПБМР «Білоцерківводоканал», КПБМР «Білоцерківтепломережа», КП «Білоцерківхлібпродукт», ДП ПАТ «Київхліб», ТОВ “Валтекс” (виробництво робочого взуття, пошиття спецодягу, засобів індивідуального захисту), ВАТ “Білоцерківська книжкова фабрика” (поліграфічні послуги). 

На сьогоднішній день на промислових підприємствах міста працює більше 13,5 тисяч осіб, постійно відбувається процес оновлення фондів, застосовується інноваційні технології, вводяться нові виробничі потужності.

 

Підприємництво та споживчий ринок        

У мiстi активно розвивається  приватний  бізнес. Розвинута інфраструктура підтримки малого підприємництва (Білоцерківський інноваційний бізнес інкубатор, Агентство з розвитку підприємництва, Спілка дрібних підприємців та Ліга підприємців Білоцерківщини), яка на сьогоднішній день набула визнання як в Україні, так і в таких розвинутих країнах світу як США, Німеччина, а також в країнах Східної Європи. 

Станом на 01.12.2011 кількість суб’єктів малого підприємництва становить 17,3 тис.. в тому числі малих підприємств – 3,1 тис., фізичних осіб-підприємців – 14,2 тис.осіб.

 

Мале підприємництво охоплює в першу чергу торгівлю, сферу послуг, будівельні підприємства.

Упродовж останніх років у сфері споживчого ринку міста відбулися позитивні зміни. Це відкриття сучасних магазинів, кафе, підприємств побуту, які відповідають вимогам сьогодення, з високим рівнем обслуговування і якістю послуг, а саме: торгівельні комплекси «Вега», «Край», «Сільпо», «Велика кишеня», «Гермес» та інші. Продовжується формування торгової мережі провідних торгових компаній. Це перш за все крупні роздрібні мережеві центри «Фокстрот», Comfy. Взагалі в місті працює 398 продовольчих магазинів, 478 непродовольчих магазинів, 652 одиниць дрібно-роздрібної мережі, 24 підприємства оптової торгівлі, 407 закладів ресторанного господарства, діє 12 ринків та понад 50 підприємств побуту.                  

На підприємствах ресторанного господарства впроваджуються традиції української кухні («Кабачок на бочок», «Ресторанчик», «Рибальське подвір’я»), надання послуг споживачам на вищому рівні та розвиток мережі закладів швидкого обслуговування, розширення мережі кафе з обслуговування дітей, підлітків у режимі «дитячого кафе» («Шоколадниця», «Пітер Пен»). 

Діюча мережа підприємств здатна задовольнити платоспроможний попит населення у різноманітних товарах та послугах.

 

Будівельна діяльність

 

      Будівельний ринок міста Біла Церква представлений малими та середніми будівельними фірмами та великими промисловими будівельними підприємствами, на долю яких припадає значна кількість виконаних будівельних робіт по спорудженню житла та об’єктів соціальної сфери.

Серед них виділяються:

-ТОВ “Білоцерківський домобудівельний комбінат”.

-ТОВ «Білоцерківміськбуд»

- ПП “Еркер”.

- ТОВ “Екобуд”.

-  ЗАТ “МЖК - Буд”. 

Зв’язок 

За останні роки спостерігається стрімкий розвиток галузі зв’язку, особливо місцевого телефонного зв’язку. На даний час в місті працює 22 АТС, 178 міжміських таксофонів. У місті працює 11 відділень Центру поштового зв’язку №1 КОД УДППЗ «Укрпошта». Вся територія має покриття мобільного зв’язку провідних операторів України ( МТС, Київстар, Life, Білайн тощо) та мережі стандарту СДМА.  Найбільший оператор проводового зв’язку на території міста є Центр телекомунікаційних послуг №1 «ВАТ Укртелеком». 

 

Транспортні послуги 

Транспортна галузь є важливою складовою у структурі господарського комплексу міста. Її діяльність спрямована на задоволення потреб населення і підприємств міста у якісному та безпечному обслуговуванні транспортними послугами. 

 

На постійних міських пасажирських маршрутах використовується наступний рухомий склад: 

 

     КП БМР «Тролейбусне управління» – 26 од.

     ВАТ «Білоцерківський автобусний парк» - 143 од.

     ПП «Валоїс» - 167 од.

     МПП «Діліжанс» - 61 од.

     МП «КАН» - 65 од.    

Для задоволення потреб населення в місті діє 22 автобусних та 5 тролейбусних маршрутів.     

На території міста знаходяться дві залізничні станції «Біла Церква» і «Роток» та автовокзал. 

 

Освіта і наука

У місті працює 36 дошкільних навчальних закладів, з них 35 міської комунальної власності. Із загальної кількості дошкільних закладів 9 (26%) загальнорозвиваючого типу, 2 (5%) санаторного типу, 24 (69%) комбінованого типу. Освітня система у місті представлена 27 загальноосвітніми навчальними закладами: колегіумом, ліцеєм, двома гімназіями, п’ятьма спеціалізованими школами, тринадцятьма школами І-ІІІ ступенів, однією школою І-ІІ ступенів та однією І ступеня, спеціальною школою для дітей з вадами розумового розвитку, двома вечірніми школами, одним приватним навчально – виховним комплексом. 

Підготовку спеціалістів у місті забезпечують Білоцерківський національний аграрний університет ім. П.Л. Погребняка, Білоцерківський факультет менеджменту та бізнесу ЗАТ “Інститут соціально-культурної діяльності Київського національного університету культури та мистецтв”, Технолого-економічний коледж Білоцерківського національного аграрного університету, Гуманітарно-педагогічний коледж Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, Білоцерківський технічний коледж Товариства сприяння обороні України, , Білоцерківський інститут економіки та управління Відкритого Міжнародного університету розвитку людини “Україна”, Білоцерківська філія Державної академії статистики, обліку та аудиту, Білоцерківський коледж Міжрегіональної академії управління персоналом, Білоцерківська філія Одеського коледжу стандартизації, метрології та сертифікації, Білоцерківська філія сучасних знань, Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу № 13 та інші. 

Дошкільною освітою охоплено 6,5 тисяч дітей, загальною середньою – близько 19 тисяч школярів.

У системі освіти функціонують  позашкільні заклади, а саме: Центр творчості дітей та юнацтва «Соняшник», станція юних техніків, станція юних натуралістів.

 

Фізична культура та спорт 

Для занять фізичною культурою та спортом в місті функціонують: 4 стадіони з трибунами, 139 спортивних майданчиків (в т.ч. тенісні корти, майданчики із синтетичним покриттям, футбольні поля, майданчики з тренажерним обладнанням), 12 стрілецьких тирів, 5 плавальних басейнів, 59 спортивних залів, 55 приміщень для фізкультурно- оздоровчих занять.

   

Стадіон «Трудові резерви» вміщує 13,5 тис.глядачів. Він є домашньою ареною для футбольних команд «Арсенал» і «Рось».  

     У Білій Церкві вже давно стало традиційним святкування «Олімпійського дня», яке щорічно проводиться у відзнаку дати створення олімпійського руху. Проводяться спортивні заходи «Спорт для всіх», «Веселі старти» тощо. Спортсмени міста та збірні команди з видів спорту  беруть участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях.

 

Культура та туризм 

           Біла Церква – найбільший культурний осередок Київської області. Своїм культурним потенціалом та досягненнями в галузі культури місто протягом багатьох років знаходиться в авангарді Київщини.

            Культурну спадщину міста складають:

-          Пам’ятки архітектури та історії.

-          Дендропарк “Олександрія”.

-          Парк культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка.

-          Музеї (Краєзнавчий, музей дендропарку “Олександрія”).

-          Київський обласний музично-драматичний театр  ім. П.К. Саксаганського.

-          два Палаци культури.

-          Кінотеатр.

-          Будинок органної і камерної музики та ін.

На території міста Біла Церква знаходяться 8 готелів.          
Одним із пріоритетних напрямів розвитку міста в майбутньому є туристична галузь. Все, що може зацікавити, вразити та назавжди закохати в наше місто не лише справжніх мандрівників та поціновувачів історії, а й звичайних туристів знаходиться саме в Білій Церкві – одному з найдавніших міст Київської Русі.