7 лютого в Академії пенсіонерів відбулася дуже знакова та очікувана подія. Керівники клубів та їхні найперші помічники відвідали фармацевтичний завод Biopharma. Академістів люб’язно зустріла і організувала екскурсію Тетяна Єфименко. Працівник заводу показав, як переробляють плазму та виготовляють з неї ліки, як називаються препарати та від яких хвороб застосовуються. Пенсіонери не лише уважно слухали, а й ставили питання: де вироблено обладнання, скільки працівників працює, на кого треба вчитися, щоб потім працювати на такому заводі, де продаються ліки, що роблять, коли вимикається електроенергія тощо.
Затим академістам показали сучасну Біошколу, яка запрацювала на заводі в липні 2024 року. Керівниця Біошколи Надія Осипчук показала два новітніх класи, сучасні мікроскопи, ваги, центрофуги та багато інших інструментів, які не те, що в школах відсутні, а й навіть не всі університети мають. Школярі і навіть студенти приїздять на завод Biopharma, щоб мати змогу вивчати природничі науки та працювати за сучасним обладнанням. Відбір до школи проводиться серед кращих учнів, які вже показали вагомі результати на олімпіадах. Також відвідують завод і білоцерківські школярі.
Опісля на академістів чекала зустріч з Костянтином Єфименком, засновником і Biopharma, і Академії пенсіонерів. Академісти дуже скучили за Костянтином Олексійовичем, адже військове вторгнення не давало змогу бачитися так, як це було в довоєнний час. У затишній залі кафе заводу золотолітки залюбки слухали, як пан Костянтин розповідає про виробництво, про те, яке місце в світі займає білоцерківський завод в галузі біотехнологій. А також про те, як відбувається забір плазми, виробництво ліків на основі альбумінів, імуноглобулінів та факторів коагуляції, розмір інвестицій у такий завод, плани на майбутнє з відкриття нових плазмацентрів, у тому числі в Білій Церкві. Окремо Костянтин Олексійович розповів про біотехнологічний стартап Precі, що розташовується на території комплексу Biopharma та спеціалізується на випуску гепатоцитів людини. Ці клітини печінки допомагають в лабораторних умовах проводи доклінічні дослідження ліків проти раку.
Академістам настільки було цікаво, що й не зчулися як пролетіло 3 години зустрічі! І хоча, звичайно, не все вдалося запам’ятати зі складних біологічних термінів, та відчуття причетності та гордості за те, що у нашому місті є такий біотехнологічний центр, переповнювало душу радістю та заряджало на оптимістичний погляд в майбутнє. Адже в академістів є внуки і вони б теж хотіли, щоб діти вчилися гарно і мали перспективу працювати на такому надсучасному заводі.
А на знак подяки і поваги до людини, яка 12 років тому створила Академію пенсіонерів і підтримує цей проєкт до сих пір, координаторка клубу «Криниця життя» Лариса Бондарчук спекла коровай і вручила його Костянтину Єфименку! Затим усі змогли зробити колективні та індивідуальні світлини на згадку.
Щиро дякуємо пану Костянтину та пані Тетяні Єфименкам за прекрасну зустріч, екскурсії, пригощання, мотивацію, натхнення та неймовірний заряд позитиву, який так необхідний в наш непростий час!
Фотогалерея "Академісти побували з екскурсією на заводі Biopharma"