Контакти

м. Біла Церква

вул. Ярослава Мудрого,

буд. 38/12,

3 поверх, кім. 15

тел.: 097 392 36 06

fond_efimenko@ukr.net

Без мови немає нації

25 жовтня в Україні і за її межами всі небайдужі українці, як люблять і плекають рідну мову, написали Радіодиктант національної єдності. Захід відбувся до Дня української писемності та мови, який ми відзначатимемо 27 жовтня. Цього року диктант писали вже 25 рік поспіль. Традицію єднання українців у такий спосіб започаткувало Українське радіо.

Академія пенсіонерів упродовж багатьох років разом з молодим поколінням білоцерківців бере участь в цьому патріотичному заході. Наші золотолітки вже писали диктант з учнями школи №1 та №9, а цього року на нашу пропозицію написати разом диктант люб’язно погодилася центральна бібліотека м. Біла Церква. Організацію заходу взяла на себе директорка Білоцерківської централізованої бібліотечної системи імені Петра Красножона Леся Поліщук разом зі своїми колегами. Саме пані Леся запросила до участі в диктанті студентів Білоцерківського професійного ліцею.

Перевірити свої знання разом з іншими українцями по всьому світу від Академії пенсіонерів взялися: Ольга Томашевська, Ганна Добровольська, Любов Іщенко, Тамара Пантелеєва (клуб «Водограй»), Наталія Краснова, Антоніна Добровінська, Ніна Теліченко (клуб «Мрія»), Ольга Руденко, Ольга Тимошенко, Ніна Лавренюк (клуб «Криниця життя»), Анна Калашнюк, Ніна Кур’янчик (клуб «Чарівна мить»), Віра Бабенко, Людмила Стороженко (клуб «Вікторія»), Людмила Плохотнюк, Тамара Кучеренко, Зоя Король (клуб «Серпанок»), Галина Глобенко, Вікторія Марченко (клуб «Лада»).

Перед початком диктанту бібліотекарка Ольга Білоброва розповіла присутнім про традиції Радіодиктанту, скільки листів приходить з усього світу на перевірку, скільки людей за цей час написали без жодної помилки тощо. Також усі присутні мали змогу побачити включення з місць проведення заходу в Києві, Львові, Миколаєві, Одесі, Донецькій області, а також з Німеччини, Хорватії та інших країн світу.

Текст диктанту «Магія голосу» підготувала письменниця, поетеса, літературознавиця, есеїстка Оксана Забужко. Вона присвятила його 100-річчу Українського радіо, яке Україна відзначає цієї осені. Зачитав текст поет і віськовослужбовець Павло Вишебаба.

Мета заходу - об'єднати українців в любові до українського слова і вивчення мови.

А в другій половині дня академісти клубів «Водограй», «Золота осінь», «Промінь надії» побували на творчій зустрічі з письменницею, поетесою, журналісткою, перекладачкою та волонтеркою Дзінкою Торохтушко.

Справжнє ім’я цієї багатогранно талановитої жінки – Любов Борисівна Бурак. Запросила її до Білої Церкви та організувала таку подію до Дня української писемності та мови директорка Білоцерківської бібліотечної системи імені Петра Красножона Леся Поліщук, аби білоцерківці особисто мали змогу поспілкуватися з авторкою таких відомих бестселерів як «Масік», «Нагірна вулиця», «Молитва», «Фотограф», «Питровна» та інші.

Зустріч розпочалася з відомого вірша «Молитва», опісля пані Любов розповідала про свою біографію, родину, освіту, місце народження.  Наша академістка Ганна Сполович особливо раділа саме цій інформації, адже як і Любов Борисівна, - родом з Тернопільщини.

Охоче гостя відповідала також на запитання із зали. Зокрема, розповіла, як придумала собі такий цікавий псевдонім Дзвінка Торохтушко, що її надихає на творчість, чи є якісь ритуали перед початком написання вірша чи прози, книгами яких класиків української літератури зачитується. Дуже толерантно і тонко відповідала на такі непрості питання, зокрема які книги сучасників полюбляє читати та як ставиться до дій влади.

А ще читала свої неперевершені вірші, зокрема й такий пронизливий «Котики-Зайчики». Звучали й фрагменти з прозових творів. Загалом зустріч пройшла в теплій душевній атмосфері, чого так нині бракує в час важких випробувань для нашого народу.

Фоторепортаж "Без мови немає нації"

Поділитись з друзями: