13 червня клуб «Сузір’я» завітав до своїх давніх знайомих: літературного об’єднання «Сузір’я», яке багато років поспіль діє в місті Сквира.
Співпраця однойменних творчих колективів розпочалася ще у 2012 році. За цей час до бібліотеки сімейного читання (бібліотека №4) у Білій Церкві завітало чимало поетів та прозаїків Сквирщини, які представляють літературне об’єднання. З їхньою творчістю залюбки знайомилися академісти клубу «Сузір’я» та клубу «Серпанок». А тому за ініціативи координатора клубу Тетяни Сулейманової вирішили завітати з дружнім візитом у гості до сквирян. Тим паче, що Сквирська центральна міська бібліотека минулого року переїхала в нове приміщення, яке силами бібліотекарів та за підтримки місцевої влади перетворили на ошатні затишні читальні зали. Окремо важливо відмітити, що стіни світлиці прикрашені картинками місцевого художника Василя Данильченка, який подарував книгозбірні 126 полотен.
При вході нас радо зустрічала директорка бібліотеки Оксана Іванько. Завітавши до виставкової зали, Тетяна Іванівна вручила за давнім українським звичаєм хлібину господарям дому. А бібліотекарка книгозбірні №4 Юлія Харченко подарувала книгу Є. Чернецького «Історія Білої Церкви».
За столами вже розташувалися та з нетерпінням чекали на білоцерківців представники літературного об’єднання. Після взаємних привітань і обіймів, розпочалася літературно-музична зустріч людей, які кохаються в поезії, прозі, пісні, для яких слово – таки твердая криця!
Провели зустріч начальниця відділу культури, молоді і спорту Сквирської міської ради Оксана Клебанівська та директорка бібліотеки Оксана Іванько. З неймовірною теплотою, щирістю та душевністю ці молоді красиві пані представляли кожного учасника літературного об’єднання «Сузір’я». Було очевидно, що для них – це не просто робоча справа, а важливий просвітницький захід, під час якого вони з гордістю розповідали про своїх талановитих краян.
Білоцерківці послухали вірші у виконанні Надії Максименко, Лариси Левчук, Людмили Гриценко, Надії Юшко, Людмили Процюк-Щербатюк, Катерини Пліванчук, Катерина Бондарчук, Василя Скрида, Тетяни Грищенко, Галини Грабовецької, Лариси Новацької, Марії Дідусь, Віталія Лозінського. А Валеріан Молдован та Володимир Юхименко ще й заспівали! Їхні вірші та пісні присвячувалися нашим захисникам, Україні, нашій мальовничій природі.
А від клубу «Сузір’я» Академії пенсіонерів виступив дует «Співограй» у складі Наталії Мельник та Олександра Матвієнка. Вони виконали такі пісні: «За Україну до кінця», «Ти як весна», «Чорна гора», «Їхали козаки полем», «Вальс червоної калини», «Ти подаруй мені ромашки», «Ой, я знаю, що гріх маю», «Йшла дівчина лучками», «Я хочу жити в Україні», «Білоцерківчаночки», «Кума», «Війна», «Вальс пам’яті».
Творча зустріч вийшла і радісна, і сумна. Бо кожен вірш та пісня про війну і воїнів відгукувався в душі присутніх тугою і болем. Учасники заходу хвилиною мовчання згадали всіх полеглих захисників України. А після зустрічі відвідали Алею Слави на центральній площі Сквири, де на плакатах розміщені фото та короткі біографічні дані 76 полеглих воїнів. Всього з 2014 року на російсько-українській війні загинуло 137 представників Сквирщини. Вічна пам'ять захисникам України, які віддали своє життя у боях з московським окупантом.
Та не зустрічатися, не читати вірші, не співати українських пісень в час війні було б неправильно. Адже наші військові захищають не просто українську територію. Вони захищаються українську культуру та ідентичність, все те, що формує нас як українську націю. І носіями українського етносу є якраз такі прості і водночас свідомі, патріотичні, обдаровані талантом люди, які сьогодні зібралися на сквирській землі, щоб обмінятися власними духовними здобутками. А наприкінці заходу господарі свята подарували білоцерківським бібліотекарям книги.
Щиро дякуємо організаторам за таку гарну зустріч!