28 жовтня оновлений і розширений клуб «Любисток», скориставшись чудовою жовтневою погодою, завітав до Києва. Тільки-но уявіть, де побували зарічани! Відвідали перлину садово-паркового мистецтва парк «Феофанія», побували на Хрещатику, побачили Андріївську церкву, будівлю Кабінету міністрів та Верховної Ради, університет ім. Т.Г. Шевченка і Київську політехніку, Золоті ворота, Синагогу Бродського і Караїмську кенасу, Телевежу і монумент Батьківщина-Мати і це ще не все! Не вірите? А даремно!
Першою зупинкою був парк «Феофанія». Екскурсовод Наталія Яременко, яка є начальником відділу зеленого будівництва парку, провела академістам чудову екскурсію. Зокрема, розповіла, що парк розташовано на південно-західній околиці Києва, на мальовничих схилах Феофаніївської балки. Вперше ця місцевість згадується у 1471 році під назвою Лазарівщина. Саме тут мешкав благочестивий старець Лазар. Спершу територія належала Києво-Печерській Лаврі, потім стала власністю митрополитів київських, Софійського монастиря, а з 1802 року переходить у власність київського єпископа Феофана Шиянова, настоятеля Михайлівського монастиря. Феофан побудував тут архієрейський будинок і Михайлівську церкву. З того часу територія отримала свою назву на честь власника – Феофанія.
Нинішній парк – це дійсно перлина, збудована в англійському парковому стилі. Він належить Національній академії наук України, як і наш парк «Олександрія», але рівень благоустрою парку набагато кращий, ніж у нашому, як би це прикро не було визнавати. Прекрасні садово-паркові композиції, розроблені фахівцями ботанічного саду ім. Гришка та «Київсміськбудпроєкту» у 2003-2006 роках, не просто милують око. Різноманітні дерева, декоративні чагарники, клумби, альпінарій, каскад ставків з островом кохання і альтанкою перетворюють цю місцевість на райський куточок. Наталія Яременко розповіла про різні дерева, показала такі незвичні як метасеквоя, пірамідальна сосна і дуб, плакучі форми черешень, клена, шовковиці, платан, різні види туй, ялівець, гінго білоба тощо. І поки вуха слухали, очі милувалися осіннім золотом листя, подекуди перемежованим червоними і зеленими кольором. У плесі ставків віддзеркалювалися хмарки, зображення яких час від часу розрізали пруткі качки. А над усією цією красою височів Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир. Про його історію послухали, але до монастиря не піднімалися, адже цілющої води мали змогу попити й і в парку, де течуть два джерела – святого Миколая та святого Михайла. Єдине про що шкодували академісти, що не було більше часу посидіти в цьому неймовірно красивому куточку столиці.
Адже наступною зупинкою був парк «Україна в мініатюрі», якому вже виповнилося 18 років. Саме на території цього парку вдалося побачити 48 об’єктів: палаци Криму, незрівняні гори та замки Західної України, фортеці Поділля, пам’ятки Одеси, Чернівецький університет, Житомирський собор, а також всі історичні місця Києва. Парк «Україна в мініатюрі» – це експонати реальних місць у форматі 1:33. Дуже детальну екскурсію по парку провів екскурсовод Володимир Трохимович, який не лише знає історію створення того чи іншого об’єкта, а й безліч легенд, життєвих байок і віршів, присвячених тій чи іншій побудові. До того ж за огорожею парку академісти могли побачити Венеціанську затоку, де на пляжі ловили останні осінні промінчики кияни.
Повернулися до Білої Церкви вже затемна. Стомлені, але задоволені, адже отримали масу вражень від побаченого на екскурсіях.