«Краса природи – це одне з джерел, що живить доброту, сердечність і любов», - так казав Василь Сухомлинський, видатний український педагог, публіцист, письменник. І це дійсно так. Недаремно ж багато реабілітаційних центрів для дітей та дорослих передбачають спілкування з тваринами. Ми бачимо, як наші військові записують численні відео з їхніх зустрічей з дикими тваринами на лінії фронту, не кажучи вже про дружбу з котиками та песиками. Людське серце, яке б воно не було зболене, може полікувати увага та ласка тварини.
Тож академісти клубу «Серпанок» вирішили розпочати свій академічний рік із екскурсійної поїздки до зоопарку «Золотий фазан». І отримали масу задоволення. Наш екскурсовод Лариса Василівна з такою любов’ю до тварин показала і розповіла нам про кожного мешканця зоопарку.
Але на початку екскурсії нас уже чекали пелікани. Дуже розумні пташки. Не сидять в озері, а приходять до входу, де для них можна купити карасиків і погодувати. Дзьобики немаленькі. А як побачили, що їм з акваріуму дістають рибку, миттєво прибігли і клац-клац - тільки кидай у велику пащеку. Поснідали та вляглися відпочивати.
Наша екскурсія почалася зі знайомства з козами, ламами, верблюдами та страусами. Тваринки звикли, що екскурсія супроводжуються пригощанням, тому з радістю до нас підбігали. Ми дізналися, що страуси бувають різних видів, а також після екскурсії змогли покуштувати яєчню з яйця африканського страуса. Яка на смак – не скажемо, щоб вам було цікавіше поїхати самим.
Дуже цікавими були примати, особливо гібон, який співає так, що сирени просто відпочивають на його фоні. Дізналися про характер і звички диких кішечок: від лагідних сервалів до грізних левів та пантер. Цікаво було подивитися на сову та пугача. Хоч їхня активність нічна, як відомо, але вдень вони теж бадьорі та з цікавістю на нас дивилися. А скільки птахів у зоопарку! Недаремно він має назву «Золотий фазан». Кілька видів павичів, незвичайні, червонокнижні журавлі, особливо цікавий - з вінцем на голові. А ще маса різних курочок, фазанів, султанок, цесарок, папуг, качок, гусей, чорних та білих лебедів! Між іншим, не лише пелікани вільно гуляють парком, а й деякі павичі та лелеки.
Не можна не посміхнутися, коли до тебе підходить альпака. Чимось нагадує величезного пуделя. А очі які! А ще цікаво було побачити носух, сурікатів, дикобраза, єнотів, скунсів та ще багато якої живності. Хіба що немає слонів, ведмедів та плазунів з комахами. А так - повний комплект.
Та й сама територія зоопарку приємна для відпочинку. Багато альтанок, лавок, ставки в оточенні верб, різні екзотичні рослини, як-то ківі. При бажанні можна займатися апітерапією, полежавши на вуликах. Відвідати чани. Але то вже ми не пробували.
Загалом поїздка була легкою, бо зоопарк всього за пів години їзди від нашого міста. Тож рекомендуємо відвідати цей куточок природи, де тваринок люблять і гарно доглядають.
Фотогалерея "Клуб "Серпанок" отримав масу позитиву в зоопарку "Золотий фазан"







