Контакти

м. Біла Церква

вул. Ярослава Мудрого,

буд. 38/12,

3 поверх, кім. 15

тел.: 097 392 36 06

fond_efimenko@ukr.net

Шкільна історія в світлинах і спогадах

23 жовтня в бібліотеці №2 відбулася презентація книги журналіста, археолога, краєзнавця Сергія Різника «Білоцерківський ліцей-гімназія №17. Історія у світлинах», на яку запросили й академістів з клубів «Любисток», «Зарічани», «Промінь надії».

Автор презентував книгу, розповів, як готував її до друку, як вишукував матеріал. Сергій Борисович сам випускник цієї школи, в ній же навчалися його сини, вчаться внуки. Тож ця книги є подарунком рідній школі до її 50-річчя. Для підготовки книги зібрав майже 1000 фотографій серед знайомих, друзів, родичів, які відображають шкільне життя, одяг школярів, приміщення, демонструють якими були школи на Заріччі після війни і до сьогодення.

Звісно, чим старіші фотокартки, тим бідніше виглядають на них і учні, і вчителі. Деякі школярі - босі. Одягалися в те, що мали. Але все таки прагнули здобути хоча б якусь освіту. Сергій Борисович розповів, які були школи на Заріччі. Нині, як відомо, їх дві: №13 і №17. А раніше було три. Була ще школа№14, яка знаходилася в будівлі, де пізніше було МРЕО. Попередниця школи №17 мала номер №3 і взагалі знаходилася по кількох хатах. Лише в 1974 році звели нову будівлю, а відтак школа цього року відзначила своє 50-річчя вже в статусі ліцею-гімназії.

До книги увійшло майже 700 світлин. Всі вони є відбитком епохи. Академістам розповідь дуже сподобалася. Адже вони самі чудово пам’ятають ті старі зарічанські школи, в яких доводилося навчатися. Пам’ятають, як збудували нові корпуси школи №13, №17, де вже навчалися їхні діти, а тепер і внуки та й правнуки.

Окрасою зустрічі став виступ ансамблю двох клубів «Любисток» та «Зарічани», які виконали кілька українських пісень.

Масиву «Заріччя» можна лише по-доброму позаздрити, адже там мешкає зарічанин Сергій Різник, який присвятив багато років свого життя вивченню рідного куточка міста. Нещодавно відбулася презентація ще однієї книжки під назвою «Заріччя», яку підготувала літературна студія «Олександрійський бульвар». Чимало своїх сил до вивчення цього масиву доклав і ще один історик-зарічанин Євген Чернецький. Певно, ні один мікрорайон міста так детально не вивчений, як Заріччя! Мабуть, тому що лише це поселення є ровесником древнього Гюргєва.  А отже має давню історію. Тож рекомендуємо завітати до книгозбірні на масиві Таращанському і ознайомитися з книжними новинками.

Фотогалерея "Ліцей-гімназія №17: історія в світлинах і спогадах"

Поділитись з друзями: