7 грудня в Україні відзначається день української хустки. У цей день українські жінки по всьому світу проводять флешмоб - одягають хустку і роблять фото та влаштовують майстер-класи, як правильно зав’язати хустку.
День української хустки почали відзначати з ініціативи вінничанки Людмили Станіславенко. А вже у 2019 році свято відзначили в Іспанії, Канаді, США, Казахстані, Йорданії, Латвії, Індії та Португалії. У 2020 році українські жінки встановили рекорд, адже тоді було зафіксовано найбільша кількість фото українок з усього світу в хустках.
Тож і клуб «Гармонія» вирішили не втрачати нагоди та напередодні вшанувати такий традиційний і рідний елемент українського одягу. Адже без хустки, як і без рушника, практично не обходиться жодна життєва подія: від народження людини і до випроводжання в останню путь.
Координаторка клубу Таскіра Максюта підготувала цікаву розповідь про традиції та звичаї, пов’язані з хусткою. Нагадала, як на весіллі свекруха тричі намагається пов’язати хустку молодій дружині свого сина, а та ще пручається і жартома знімає хустку. Пригадала і свою молодість, як у 18 років не дуже то слухала свекруху і теж не хотіла її носити, адже мала довгі та гарні коси і не мала бажання покривати їх за українським звичаєм. А ще показала такі елементи головного убору до хустки як очіпок та кільце.
Ансамбль клубу в складі Людмили Паценко, Галини Лиманчук, Ольги Штанько, Марини Денисової, Валентини Смірнової, Таскіри Максюти та Валентини Шелухіної виконали пісні «Коли ти берегом ідеш», «Я до мами прилину», «Горіла сосна, палала», в якій згадується хустка. А ще заспівали нову в їхньому репертуарі пісню на слова М. Ткача та музику О. Білаша «Сину, качки летять».
Були залучені до заходу всі члени клубу, адже глядачі також читали вірші про хустку. Сольно заспівала пісню «Тернова хустина» Таскіра Максюта, а також Анатолій Лисий виконав пісню «Їхав солдат на війноньку». Валентина Шелухіна розповіла, про те, як використовували хустку в її родині.
А ще вирішили академістки провести ярмарок. Адже прикрасили свою світлицю такими гарними і різнокольоровими хустками. І от кожна учасниця ансамблю обирала собі хустку до вподоби та пояснювала свій вибір.
А оскільки захід проходив напередодні свята святого Миколая, то академісти підготували вірші-листи до Чудотворця, щоправда, у кожному з них – сум і біль і прохання принести мир і спокій в нашу країну.
Та родзинкою свята став майстер-клас від Таскіри Нізамутдинівни із зав’язування хусток. Моделями стали її колежанки Надія Пархоменко, Наталія Пащенко, Валентина Талашук, Олена Лебединська, Валентина Шелухіна, Людмила Демченко. Кожній із них пані Таскіра зав’язала хустку в оригінальній техніці! Жіночки аж розцвіли в тих хустинах, помолоділи, почали посміхатися. Ось такий магічний вплив має українська тернова хустка, яка з давніх давен була і оберегом, і одягом, і символом нашого народу.