Контакти

м. Біла Церква

вул. Ярослава Мудрого,

буд. 38/12,

3 поверх, кім. 15

тел.: 097 392 36 06

fond_efimenko@ukr.net

Українська пісня єднає нас

Останній день осені клуб «Лада» вирішив присвятити одному з найбільших скарбів нашої нації – пісні. Творчий захід під назвою «Українська пісня єднає нас» дійсно об’єднав не лише академістів клубу. На запрошення до «Лади» завітали їхні колежанки з клубу «Сузір’я», а саме координаторка Тетяна Сулейманова та співачка клубу Наталія Мельник.
Сценарій заходу належить Світлані Гудій, яка і була ведучою концерту. За її словами, щоб підготуватися добре до виступу, академісти збиралися тричі на тиждень на репетиції упродовж місяця! Пані Світлана заслуговує на окрему подяку за ті неймовірні старання, які вона докладає і до підбору репертуару, і до організації репетицій, і власне до проведення концерту. Вона не лише прекрасний декламатор, ведуча, а ще й має чудове почуття гумору, яке завжди виручає під час виступу.

 
Ансамбль «Лади» теж заслуговує на вітання. По-перше, в ньому є стабільний кістяк у складі Тетяни Марченко, Людмили Апальонової та Галини Глобенко, яка є художнім керівником. А по-друге, це, мабуть чи не єдиний творчий колектив в Академії пенсіонерів, який наче мозаїка може мінятися. От сьогодні приміром в ансамблі співали ще й Тетяна Кондратюк, Євдокія Гук, Євгенія Бедрата, а також приєдналися Анна Шведська та Лідія Середа. В інші дні можуть співати й інші учасники. Ось такий співучий клуб, чисто соловейки!
До речі, Світлана Гук запитала глядачів, а чому нашу мову називають солов’їною? І розповіла легенду, як соловейко залетів до України з далекої Індії, послухав, які тут співають пісні і вже не хотів повертатися додому, а натомість вчив пісням місцевих мешканців. Так українці заспівали як солов’ї! А ще розповіла біологічні відомості про цього малого, непримітного, але дуже співучого птаха!

Концерт  був дуже насиченим і цікавим, виступи були в різних варіантах: соло, дуети, тріо, квартети, ансамбль. З вітальним словом до присутніх звернулася координаторка клубу Тетяна Марченко, а відкрила концерт віршем Н. Красоткіної «Українська пісня» Любов Карцева. Її колега Євгенія Бедрата декламувала напам’ять (вона принципово не читає з аркуша і все вчить!) вірш Ю. Хандожинської «Україно – моя берегиня» та вірш «У нас кожен вміє свою землю захищати».
Ансамбль клубу виконав всім добрі відомі та улюблені пісні «Туман яром, туман долиною», «Україно, молюся за тебе». Також подарував попурі з відомих українських народних пісень: «В саду гуляла», «Ой, у полі криниченька», «Несе Галя воду», «Їхав, їхав козак містом». Це особливо сподобалося координаторці клубу «Сузір’я» Тетяні Сулеймановій, яка є поціновувачкою такого формату виступу.
Тріо у складі Людмили Апальонової, Тетяни Марченко, Галини Глобенко виконали пісні «Ой, полечко, поле», «Якби я мала крила орлині». Тріо Анни Шведської, Тетяни Марченко та Галини Глобенко заспівали пісню «Тонка горобина».

Квартет у складі Тетяни Кондратюк, Лідії Середи, Людмили Апальонової та Євдокії Гук подарував пісню «Чом ти не прийшов». А ще один квартет Анни Шведської, Людмили Апальонової, Тетяни Марченко, Галини Глобенко зачарував виконанням пісні «Ой тумани, тумани».
Сольно Лідія Середа заспівала пісню «Ой, у полі нивка», «Ой у вишневому садочку», «Мамина колискова», а ще розповіла про традицію святкування Андрія, адже зібралися академісти саме в день вшанування апостола Андрія Первозданного. До речі, пані Середа два роки прожила в Британії після повномасштабного вторгнення. Але повернулася як соловейко додому і знову прийшла до свого клубу.

Також академісти присвятили кілька пісень темі війни і захисникам. Адже український народ завжди переносив у пісню не лише веселі, а й сумні події свого життя. Так, тріо у складі Лідії Середи, Людмили Апальонової та Тетяни Кондратюк виконали пісню «Степом, степом», ансамбль – пісню «А мати сина жде», а Наталія Мельник із клубу «Сузір’я» – пісню «Звук тривог». А ще раніше пані Наталія заспівала пісню «Ой, чого ж ти мамо».
Ще однієї родзинкою заходу стала міні-сценка у виконанні Тетяни Кондратюк та Людмили Апальонової про двох кумась, які зустрівшись, вирішили відпочити та заспівати пісню «Червона калина».

Тож концерт був як в дорогому ресторані вишукані страви – на всяк смак і вибір. І за цим стоїть справді велика праця багаторазових репетицій. А ще приємно відзначити, що клуб «Лада» після того, як довелося переїхати з кількох приміщень, нарешті знайшов свою домівку, розправив плечі та тепер до нього почали повертатися давні учасники клубу, які були ще при заснуванні 13 років тому!
Окрім цього, клуб має чудову практику запрошувати на свої концерти представників інших клубів. Їхні виступи вже бачили академісти «Гармонії», «Криниці життя», «Серпанку», «Золотої осені». Велике задоволення від виступів отримали і сьогоднішні гості – Тетяна Сулейманова та Наталія Мельник. А клуб «Лада» побачив ще один формат пісень, послухавши виконання Наталії Мельник. І тепер академісти домовилися приїхати з концертом в клуб «Сузір’я».

Що ж, українська пісня дійсно об’єднує людей по всьому світу, незалежно від громадянства, національності, віросповідання, віку, раси, статі і так далі. Сьогодні ми побачили, як об’єднує вона пенсіонерів в дружбі і насназі далі щось творити, думати, жити!
…Вийшовши на вулицю після концерту нас огорнув осінній туман, який осів на вже голі дерева, похмурий непривітний день, вітер, який кудись підганяв перехожих, але на серці було тепло і затишно від її величності української пісні. «Без пісень нема життя», - так співає Тарас Петриненко. І це справді так. Дякуємо академістам клубу «Лада» за чудову суботу останнього дня осені.

 

Поділитись з друзями: